HomeŽivotní styl5 jednoduchých technik, které umlčí každého šprta - moudrost k nezaplacení

5 jednoduchých technik, které umlčí každého šprta – moudrost k nezaplacení

Každý se někdy v životě setká s partnery, kteří jsou mu nepříjemní.Patří mezi ně i arogantní a namyšlení lidé.Klinická psycholožka Olga Aristová navrhuje pět technik, které umlčí i extrémně arogantní osobnosti.

Jedním z nejuniverzálnějších způsobů, jak před arogantním partnerem nepadnout na úrodnou půdu, je ignorování.Stačí na výpady prostě nereagovat a nepouštět se do otevřeného konfliktu.S největší pravděpodobností tím totiž partnera rozčílíte.Zejména proto, že nedostane to, co sám chtěl.

V některých případech může být partner v rozhovoru zdrcen autoritou.Arogantní lidé zpravidla milují hierarchii.Proto stojí za to zmínit se o osobě, kterou oponent považuje za ‚důležitější než sebe‘.

Za účinnou se považuje i přímá upřímnost.Tato metoda je však vhodná pouze pro ‚houževnaté‘, sebevědomé lidi.V reakci na případné útoky postačí, když partnera rozhovoru okamžitě přerušíte a zdůrazníte, že si takové jednání nenecháte líbit.

V práci se arogantní lidé snaží kolegy ponižovat, i když budí zdání, že jim jsou oporou.

Foto: pressfoto/en.freepik.com.

Umlčet arogantního partnera rozhovoru lze poukazováním na jeho nedokonalosti.Takoví lidé se zpravidla snaží být dokonalí.Po frázích o svých morálních nebo fyzických nedostatcích okamžitě ukončují dialog.

Skutečným mučením pro arogantního člověka budou nekonečné otázky.Budete se jich muset ptát pořád dokola.Například v reakci na větu o chybách v práci stačí říct: ‚No a co?‘ nebo ‚No tak?‘.Takové chování vytočí partnera rozhovoru během několika minut.

Již dříve psycholog prozradil, jak si udržet novoroční náladu i po svátcích.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten