HomeŽivotní stylAbyste si neudělali ze života peklo: prozrazujeme tajnou metodu čištění odtoku v...

Abyste si neudělali ze života peklo: prozrazujeme tajnou metodu čištění odtoku v koupelně bez speciálních prostředků

Jedním z nejnepříjemnějších domácích problémů, které mohou v domácnosti nastat, je, když po sprchování nebo koupeli špinavá voda vytéká buď pomalu, nebo vůbec.To se nedá vydržet, a navíc, pokud nezakročíte, hrozí, že se rozbije celý kanalizační systém.Celý problém spočívá v ucpání systému.Dochází k němu postupně a skládá se z různých nečistot, plaku, tukových usazenin, které se hromadí na vnitřních stěnách potrubí.

Zpočátku pouze zpomalují proces odtoku vody, ale v určitém okamžiku zablokují její cestu, kvůli čemuž tekutina přestane odcházet.

Není třeba propadat panice.Stačí jednat.Existuje způsob, který pomůže i těm hospodyňkám, které se v domácích záležitostech příliš nevyznají.

Starou a spolehlivou metodou je jedlá soda a sůl.Hydrogenuhličitan sodný a chlorid sodný jsou účinné, pokud není ucpávka příliš silná.Několik polévkových lžic sody nebo soli se nasype do vypuštěného odtoku a poté se zalije sklenicí horké vody.

Další dostupnou metodou je použití vroucí vody.Se zanesením si může dobře poradit i obyčejná horká voda.Je známo, že vroucí voda rozpouští tukové usazeniny a způsobuje, že se ztvrdlé usazeniny oddělí a rozpadnou.

A konečně třetím způsobem je použití octa.Tento prostředek je mnohem silnější než jedlá soda a sůl, protože při vysoké koncentraci dokáže rozpustit organické látky.V případě silného ucpání nalijte dva šálky, po půl hodině zkuste ucpávku prohnat vařící vodou, píše ‚Belnovosti‘.

Takové metody je vhodné používat jednou za 2-3 měsíce, aby se zabránilo ucpání.Problém v tomto případě není tak závažný a nemusíte utrácet peníze za speciální gely a volat mistry.

Dříve psycholog poradil, jak se vyrovnat s podzimním mrzutím.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten