HomeŽivotní stylBude platit nové pravidlo: majitelé bytů a rodinných domů se dozvěděli důležitou...

Bude platit nové pravidlo: majitelé bytů a rodinných domů se dozvěděli důležitou novinku

Právnička Irina Sivakova informovala Rusy o novém pravidle, které se zavádí pro všechny majitele bytů nebo obytných domů.Slova odbornice cituje portál primpress.ru.

Sféru získávání výpisů z ÚSTR ovlivní od letošního roku několik důležitých změn v legislativě.Tento výpis je pro vlastníka bytu hlavním dokumentem – bez něj není možné byt prodat nebo koupit.

Od ledna bude z výpisu z USRN v Rusku vyřazen jeden z pojmů.Dříve se v něm uváděl typ domu – obytná stavba nebo budova.Nyní bude ve výpisu uvedeno, že se jedná o obytný dům, a dále bude možné uvést parametry – zda se jedná o zahradní domek, nebo o bytový dům, nebo budova není vůbec obytná.

Kromě toho budou moci vlastníci získat nový typ výpisu z jednotného registru, díky němuž bude možné zjistit, zda má byt nebo dům omezení vlastnických práv.Byt může být například zastaven nebo pronajat.Tento bod bude nyní ve výpisu rozepsán.

V březnu čeká vlastníky nemovitostí další změna: výpis z katastru bude možné utajit, respektive některé údaje skrýt.To se hodí v případě, že o výpis bude žádat někdo jiný než vlastník domu.Úplný výpis bude možné získat pouze se souhlasem vlastníka.

Zásadní výpis pro vlastníky bytů byl učiněn již dříve.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten