HomeŽivotní stylCelý dům se bude třpytit: tyto leštidla z drogerie si poradí se...

Celý dům se bude třpytit: tyto leštidla z drogerie si poradí se všemi druhy nečistot

Rusové dostali do vínku neobvyklý a neuvěřitelně univerzální čisticí prostředek, který lze koupit v lékárně.Jedná se o tablety na čištění zubních protéz, které si, jak se ukázalo, poradí s jakoukoli špínou.

Lze je použít skutečně kdekoli, od čištění ucpaného dřezu až po odstraňování skvrn z oblečení.Zkušené hospodyňky se s vámi podělily o několik užitečných tipů, po jejichž poznání určitě poběžíte do lékárny a koupíte si několik balení těchto tablet.

Tablety snadno vyčistí veškeré nečistoty ze smaltovaného nádobí, stačí nalít horkou vodu do hrnce, vhodit do ní dvě šumivé tablety, a když se rozpustí, stačí hrnec vypláchnout.

Tři tablety vhozené do odtoku dřezu a zalité 150 ml stolního octa si s ucpaným dřezem poradí za 5 minut.Tento přípravek účinně odstraňuje usazeniny čaje a kávy z čajových a kávových konvic a usazeniny vody z konvice.

‚Fizzies‘ budou záchranou pro ucpané dřezy.

Foto: Ingram Images/globallookpress.com.

Tablety na zubní náhrady lze snadno použít k čištění šperků, kartáčů a hřebenů na vlasy a křišťálu.Stačí je ponořit do hlubokého hrnku, naplnit horkou vodou, vhodit jeden ‚šumák‘ a nechat 20 minut působit – poté stačí předměty opláchnout, budou vypadat jako nové.

Těmito prostředky zředěnými ve vodě snadno vyčistíte boty a dokonce i koberce od skvrn.Dobře navracejí bílou barvu teniskám, pokud je na několik hodin namočíte do kbelíku s vodou se třemi tabletami.

Tablety lze vhodit do vany a toalety k odstranění plaku a lze je také použít k čištění dlaždic, spár a vodovodních povrchů, a to tak, že se tablety rozpustí ve vodě a vloží do rozprašovače.Roztok je třeba nastříkat na povrchy, nechat 30 minut působit a poté jednoduše setřít čistým hadříkem, uvádí The Voice.

Již dříve vyšlo najevo, jaké mýdlo nejlépe čistí vodovodní kohoutky.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten