HomeŽivotní stylChrání v každém mrazu: na zimu si vyberte pouze tyto čepice

Chrání v každém mrazu: na zimu si vyberte pouze tyto čepice

Evgeny Mashkovsky, odborník z Lékařské fakulty Synergické univerzity, doktor lékařských věd, nám exkluzivně pro portál ‚Pozor, zprávy!‘ prozradil, jak si vybrat správnou čepici.Důležité je dívat se na materiál výrobku a také na těsnost přilnutí k hlavě.

Pro klobouk je lepší vybírat přírodní látky.Vlna dobře udržuje teplo a zajišťuje větrání, čímž zabraňuje přehřátí.Bavlna je také dobrá, ale ve srovnání s vlnou méně hřeje.Syntetické materiály, jako je akryl, mohou být méně prodyšné, což způsobuje nadměrné pocení.

‚Pro teplo a pohodlí v zimě je ideální volbou kombinovaná čepice: vnější vrstva z vlny a vnitřní vrstva z fleecu.Vlna účinně zadržuje teplo a zajišťuje dobrou ventilaci, čímž zabraňuje přehřátí,‘ říká Maškovský.

Nejlepší ochranou před chladem bude vlněná čepice s fleecovou podšívkou.

Foto: diana.grytsku/freepik.com.

Fleecová podšívka zase poskytuje další izolační vrstvu a chrání před větrem.To je nezbytné pro obzvláště chladné oblasti.Kombinace vlny a fleecu poskytuje dokonalou rovnováhu mezi hřejivostí a pohodlím.

Podle odborníka nehrozí žádné nebezpečí při dlouhodobém nošení čepice, pokud je pohodlná.Důležité je věnovat pozornost velikosti a střihu čepice: měla by být dostatečně volná, aby nezpůsobovala nepohodlí nebo bolesti hlavy, ale zároveň dostatečně těsná, aby účinně chránila před chladem.

Dříve designér jmenoval pět hřejivých věcí, které se nikomu nepovedou.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten