HomeŽivotní stylČínská metoda: všichni švábi utečou během jednoho dne

Čínská metoda: všichni švábi utečou během jednoho dne

Švábi jsou i v Říši středu, ale Číňané uspěli i zde.Před sto lety vymysleli metodu, kterou používají dodnes.Stojí za to, aby ji vzaly na vědomí všechny hospodyňky.Hlavní výhodou je, že se nemusíte trávit, vdechovat chemické výpary.

Je třeba připravit pouze dvě věci: obyčejný ocet (9 %) a jakýkoli esenciální olej – v tomto případě je dobrá máta peprná, hřebíček, eukalyptus, ale postačí i jiné.

Dále je třeba podlahy umýt obyčejnou vodou s přídavkem octa.Mělo by se ho vylít tolik, aby byl stálý zápach.Pak se budete muset sbalit, zavřít byt a jít se na několik hodin projít.

Faktem je, že škůdci ostrý zápach nesnášejí.Pokud ho ucítí, okamžitě utečou a lesknou se jim paty.Po návratu bude zápach méně patrný, ale vyplatí se vyvětrat celý byt.Pro upevnění účinku je třeba všechny lišty otřít roztokem obsahujícím éterický olej.

Po ošetření octem by se měly lišty potřít roztokem esenciálního oleje.

Foto: freepik/freepik.com.

Měl by se smíchat s vodou, poměr: pět kapek na 100 ml.Takový prostředek odradí nejen šváby, ale také komáry, pavouky a také štěnice.Je naprosto bezpečný, takže by ho měly užívat ženy, které mají děti.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten