HomeŽivotní stylCitrony skladujte jen takto: vydrží měsíc a žádný neshnije - horní způsob

Citrony skladujte jen takto: vydrží měsíc a žádný neshnije – horní způsob

Režim rychlého mytí je oblíbený u převažujícího počtu hospodyněk.Tato funkce umožňuje šetřit nejen čas, ale i elektrickou energii.Ne vše je však tak jednoduché.

Odborníci portálu ‚Belnovosti‘ uvedli několik skutečností, po kterých budete s menší pravděpodobností používat rychlý režim pračky.

Kvůli nízké teplotě režimu (30-40 stupňů Celsia) skvrny na věcech nikam nezmizí.Tato funkce je určena především k úklidu oblečení pro každodenní nošení – lehkých halenek, triček nebo spodního prádla.

Tento režim by také hospodyňky neměly používat k praní choulostivých předmětů.V opačném případě hrozí, že zůstanete bez svého oblíbeného oblečení.I ekonomické verze praček mají speciální režim pro takové tkaniny.

Aby se výsledek praní nesnížil na nulu, je lepší nenakládat buben pračky prádlem až po okraj.Jde o to, že prášek se nemusí stihnout rozpustit a odejít s vodou během sušení v rychlém režimu.V důsledku toho – na prádle zůstanou bílé šmouhy od pracího prostředku a budete muset strávit čas dalším cyklem máchání.

Již dříve vyšlo najevo, jaký prášek by se nikdy neměl přidávat do pračky.Nedodržení tohoto pravidla se může proměnit v potopu a dokonce i zkrat v bytě.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten