HomeZajímavéCo nedělat s jahodami na jaře: neopakujte tyto 3 nejčastější chyby

Co nedělat s jahodami na jaře: neopakujte tyto 3 nejčastější chyby

Jaro je pro zahrádkáře a amatérské zahrádkáře dlouho očekávaným obdobím.Je to čas výsadby sazenic a začátku péče o rostliny, včetně bobulovin.Příliš brzká manipulace s půdou a jahodovými keři přitom může poškodit budoucí úrodu.

Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité počkat, až se půda zcela zahřeje, a dodržovat několik pravidel.Věnujte pozornost několika důležitým radám.

Za prvé, věnujte čas mulčování záhonů s jahodami.Mulčování z organických materiálů, jako je sláma, zpomalí zahřívání půdy, což negativně ovlivní výživu rostlin.

Zadruhé odložte aplikaci organických hnojiv , jako je rašelina nebo humus.V chladné půdě se špatně rozkládají, což keřům přináší minimální užitek.Počkejte, až se půda zahřeje na 15-20 °C.

Za třetí, předčasná aplikace minerálních hnojiv může jahodám také uškodit.Rostliny nebudou schopny plně absorbovat živiny z chladné půdy.

Místo toho věnujte na jaře zvláštní pozornost kypření hrůbků, zbavení se plevele a denudaci půdy pro lepší prohřátí.

Hlavní zásadou jarních prací na jahodových záhonech je tedy nespěchat a počkat, až se půda zcela prohřeje.To umožní keřům získat maximum živin pro vytvoření bohaté a chutné úrody.Trocha trpělivosti a pozornost věnovaná zvláštnostem vašeho pozemku – to je klíč k jahodové hojnosti na vašich zahradách!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten