HomeZajímavéCo přidávají šetrné hospodyňky do pracího prášku: jak snížit množství odpadu

Co přidávají šetrné hospodyňky do pracího prášku: jak snížit množství odpadu

Udržování čistoty a svěžesti oblečení – důležitý úkol pro každou hospodyňku.Někdy, i když používáte kvalitní prací prostředky, může být výsledek po vyprání neuspokojivý – věci vypadají matně a skvrny nejsou zcela vyprané.

V takových případech existují jednoduché a účinné přísady, které posílí účinek pracího prostředku a pomohou zachovat jas barev a bělost tkanin.Zde jsou 3 osvědčené způsoby, jak zlepšit kvalitu vašeho prádla.

Za prvé, zázraky dokáže i obyčejná kuchyňská sůl.Jedna polévková lžíce na jedno mytí bude zcela dostačující.Když prášek smícháte se solí, zjistíte, že se z vláken tkaniny vypere mnohem aktivněji, což zajistí lepší a rychlejší praní a zároveň nepoškodí barvu vašeho oblečení.

Za druhé, skvělým posilovačem pracího prostředku bude obyčejný cukr.Pouhá jedna polévková lžíce postačí k zachování sněhobílé barvy tkanin a k ochraně vlněných a hedvábných výrobků před deformací a roztažením.Cukr také pomůže zabránit tomu, aby barevné předměty ztratily svůj jas a vyprchaly.Přidejte ho do přihrádky na kondicionér a nezapomeňte přisypat také prací prostředek.

Za třetí, účinným zlepšovadlem bude čpavkový líh , který pomůže zachovat jas barevných věcí.Za tímto účelem připravte roztok přidáním nejvýše jedné polévkové lžíce čpavku do pěti litrů vody.Při praní přidejte do bubnu pračky spolu s pracím prostředkem asi čtyři polévkové lžíce tohoto roztoku.

Tyto přísady pomohou zlepšit účinek pracího prostředku a zajistí účinnější odstranění skvrn a nečistot.Vyzkoušejte tyto cenově dostupné a úsporné způsoby, jak udržet své oblečení dokonale čisté a svěží.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten