HomeReceptyDobití energie: seznam potravin, které vám v zimě dodají energii

Dobití energie: seznam potravin, které vám v zimě dodají energii

V zimě je energie jednoduše nezbytná, aby se tělo mohlo samo úspěšně vypořádat s věčným nedostatkem spánku a únavou.Redakce Marie Claire nám prozradila, co je třeba jíst, abyste byli stále ve formě.

Pokud si hlídáte postavu, pravděpodobně dáváte k snídani přednost cereáliím.Nahraďte kukuřičné lupínky celozrnnými cereáliemi.Hrubá vláknina celozrnných cereálií zpomaluje uvolňování glukózy do krevního oběhu a dodává vám energii na celý den.

Vejce jsou bohatým zdrojem bílkovin, které jsou důležité zejména při rychlém úbytku energie.Vaječné žloutky jsou bohaté na vitamin B, který je zodpovědný za přeměnu potravy na energii, a vynahrazují nedostatek vitaminu D, který posiluje kosti.

Ořechy a sušené ovoce dodají tělu energii nejen při dlouhém pracovním dni, ale i při dlouhém běhu nebo plavání v bazénu.

Čaj je skvěle povzbuzující a pomáhá také při dehydrataci.Ať už pijete černý nebo zelený čaj, každý druh čaje je povzbuzující a dodává energii.

Jablka jsou velmi bohatá na kvercetin.Ten zasahuje do svalových buněk a nutí je produkovat více energie.Dokud jsou tedy mladá jablka ještě na pultech obchodů, doplňte si zásoby.

Citrusové plody jsou darem z nebes pro lidi, kteří trpí nedostatkem spánku.Pomerančová šťáva je plná vitaminu C, který tělo naplní energií, a vůně pomeranče, limetky a citronu aktivně stimuluje mozkovou činnost.Citrusové plody jsou navíc vynikající prevencí proti nachlazení.

Seznam uzavírá stará dobrá klasika.Kdo z nás by nevěděl, že káva pomáhá probouzet se a cítit se mnohem bdělejší.Když potřebujete rychle povzbudit, může vám pomoci velmi malé množství kofeinu.Káva s odstředěným mlékem tak dodá vašemu tělu vápník a vitamin D a také sacharidy pro získání energie.

Již dříve nám psycholožka Irina Leonová prozradila, jak neztratit energii.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten