HomeŽivotní stylExistuje několik způsobů: podrobný návod, jak vyprat skvrny od řasenky z oblečení

Existuje několik způsobů: podrobný návod, jak vyprat skvrny od řasenky z oblečení

Pokud jste si omylem potřísnili oblečení řasenkou, nespěchejte s praním věci.Postupujte postupně.Nejprve zkontrolujte, jaký druh řasenky máte – skvrny od voděodolné řasenky se budou odstraňovat hůře.

Podívejte se také na visačku na předmětu, abyste zjistili, které metody vám budou vyhovovat.V některých případech lze položku čistit pouze chemicky.V jiných můžete experimentovat.

První věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že skvrnu nemůžete třít.Tím ji pouze zatlačíte hlouběji do vláken oděvu a učiníte ji ještě odolnější.Vezměte lžíci nebo nůž na máslo a zkuste skvrnu jemně seškrábnout, ale nezapomeňte, že přílišný tlak může oděv poškodit.Cílem je skvrnu rozškrábat tak, abyste se v dalších fázích mohli dostat k vláknům oděvu pro hlubší čištění.

Dále byste měli vyzkoušet odstraňovač make-upu.Na odlíčení řasenky na vodní bázi můžete použít odličovací ubrousek.Pokud se jedná o voděodolnou řasenku, vyzkoušejte odličovač, který je speciálně určen k odstranění odolného make-upu.

Pokud skvrna stále zůstává – dejte přímo na ni trochu jedlé sody a poté ji zalijte bílým octem.Trochu jím potřete znečištěné místo, čímž odstraníte kousky řasenky.

Poté můžete vyzkoušet prostředek na mytí nádobí.Je známý svou schopností bojovat s mastnotou, takže může pomoci odstranit i voděodolný make-up, říká Glam.

Dříve vám kosmetička vysvětlila, jak rychle získat krásné opálení.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten