HomeReceptyGrimasa bolesti: tento letní produkt je pro starší lidi zakázaný - neodvažujte...

Grimasa bolesti: tento letní produkt je pro starší lidi zakázaný – neodvažujte se ho jíst

Ve stáří je nesmírně důležité pečlivě vybírat stravu.Některým potravinám byste se měli vyhnout úplně.Gastroenterolog Ruského gerontologického výzkumného a klinického centra N.I. RNIMU.N.I.Antonina Mašarová, doktorka lékařských věd, profesorka, nám prozradila, které letní pochoutky mohou vést k vážným zdravotním problémům.

Lékařka doporučila starším lidem, aby nezneužívali zmrzlinu.Studený výrobek může vyvolat vznik onemocnění kardiovaskulárního systému.

‚Studené výrobky jsou pro tělo hůře stravitelné, protože nutí trávicí systém pracovat s dvojnásobnou a trojnásobnou zátěží, což je ve stáří plné zhoršení jakékoli gastroenterologické patologie.Proto je zmrzlina kontraindikována lidem starším 60 let s gastrointestinálními onemocněními, zejména s cholelitiázou a chronickým zánětem slinivky břišní,‘ řekla Mašarová listu Izvestija.

Dodala, že zmrzlina je nebezpečná také kvůli svému složení.Obsahuje velké množství nasycených tuků, které negativně ovlivňují srdeční sval.Zmrzlina je navíc ‚proslulá‘ také obrovským množstvím cukru.Ten je schopen zhoršit kognitivní schopnosti starších lidí.

Dříve odborník řekl, zda jsou kaly v oleji nebezpečné.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten