HomeŽivotní stylJabloně hnojte na jaře podle tohoto schématu: větve se rozrostou o velké...

Jabloně hnojte na jaře podle tohoto schématu: větve se rozrostou o velké plody

Chcete-li v létě získat dobrou úrodu ovoce, je třeba stromy na jaře přihnojit.Tající sníh vyplavuje z půdy všechny živiny nahromaděné během předchozí sezóny, takže rostliny potřebují pomoci doplnit zásoby.

Dusík je první živinou, která opouští půdu, takže je to první živina, kterou je třeba doplnit.Pomůže rostlinám vytvořit jejich zelenou hmotu.

Hnojivo by se mělo aplikovat dva až tři týdny před květem.Lze použít organická hnojiva.Například roztok na bázi kejdy je ideální pro zálivku pod kořeny.Měl by být připraven v poměru 500 gramů přípravku na dva litry vody (na jeden metr čtvereční kořenové plochy).

Dobře funguje také směs 5% roztoku močoviny, dusičnanu amonného nebo drůbežího hnoje.Spotřeba je půl kbelíku na metr čtvereční osevního lože.

Jabloně by měly být postříkány několik týdnů před květem.

Foto: freepik.com/aleksandarlittlewolf.

Pro ty, kteří raději nezalévají, ale stříkají, je vhodný roztok močoviny.Pro jabloně použijte 0,3% roztok, pro hrušně 0,1-0,2 % a pro peckoviny (třešeň, švestka, višeň, meruňka) 0,5-0,6 %.

Dřívějším obyvatelům dacha bylo řečeno, který keř je dekorativní od jara do pozdního podzimu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten