HomeŽivotní stylJak často je třeba zalévat sazenice: to ví jen málo jezinek -...

Jak často je třeba zalévat sazenice: to ví jen málo jezinek – odpověď vás překvapí

V lednu začínají přípravy na novou dača sezónu.Zahradníci vysévají semena některých zeleninových plodin pro sazenice.A mnozí, zejména nezkušení dačaři, mají otázku: jak správně zalévat sazenice a jak často by se to mělo dělat.

Především je třeba poznamenat, že se k tomuto účelu nedoporučuje používat obyčejnou vodu z vodovodu s chlórem.Vodu z vodovodu lze užívat pouze v případě, že jeden den odstála.

Teplota vody by se měla pohybovat mezi 20 a 25 stupni Celsia.Nejvhodnější je voda z tání nebo dešťová voda, ale lze použít i filtrovanou vodu.

Pokud jde o četnost zalévání sazenic, závisí na fázi jejich vývoje.V první fázi, než semena vyklíčí, je nutné půdu denně zvlhčovat postřikovačem, aby se zabránilo vzniku tvrdé krusty.Díky tomu klíčky vyklíčí rychleji.

Jakmile mají rostliny dva listy, potřebují více vody.

Foto: Nikolaj Gyngazov/Global Look Press.

Po vzejití sazenic se první dva až tři dny nezalévá, aby klíčky nabraly sílu.Poté, dokud se neobjeví listy, se provádí jednou týdně.Pokud je vzduch v místnosti suchý, je nutné zalévat dvakrát týdně.

Potřeba vody se u sazenic zvyšuje, když se objeví dva nebo tři listy.Některé plodiny, například zelí a okurky, vyžadují více vody než jiné.Stav substrátu byste proto měli kontrolovat každý druhý den a v případě potřeby jej zvlhčovat.

Vlhkost půdy lze kontrolovat dřevěnou tyčinkou, kterou spustíte do země v nádobě, píše portál ‚New Hearth‘.

Dříve byl zelinářům odhalen způsob výsadby lilků na sazenicích, při kterém vzejde doslova každé semínko.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten