HomeZajímavéJak chránit stěrače před námrazou: Jak na stěrače: 6 užitečných vychytávek pro...

Jak chránit stěrače před námrazou: Jak na stěrače: 6 užitečných vychytávek pro automobily

Do zimy měníme gumy na autě a kontrolujeme topení, ale často zapomínáme na takovou maličkost, jako jsou stěrače.Mrazem namrzlé stěrače však nejen špatně čistí sklo, ale mohou ho i poškrábat nebo se pod tíhou sněhu a ledu rozbít.

Naštěstí existuje několik účinných způsobů, jak stěrače zbavit ‚ledového krunýře‘!

Nejprve před odjezdem zahřejte okno vozu zevnitř zapnutím topení na maximum.Roztátý led se mnohem snadněji seškrábe, aniž by se poškodily stírací lišty.

Za druhé namažte gumičky stěračů silikonovým tukem – budou tak hladší a led se na ně bude hůře lepit.

Zatřetí nastříkejte na zamrzlé stěrače kapalinu proti námraze zámků.Akce je podobná, ale rychlejší a lokálnější.Nepřehánějte to však, aby se tekutina nedostala na sklo!

Za čtvrté, na noc připevněte ke stěračům kousky látky, lepenky nebo pěnové gumy.Ráno se snadno sundají i s ledem, aniž by se gumička poškodila.

Za páté, pokud je sklo již pokryto tenkou vrstvou ledu, použijte domácí fén – teplý vzduch ji rychle rozpustí.Fén však držte v dostatečné vzdálenosti, abyste nepoškodili sklo a samotné stěrače!

Za šesté, používejte speciální odmrazovací prostředek na okna.Vytvoří ochranný film, který zabraňuje ulpívání ledu.Nezapomeňte však, že nevydrží dlouho!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten