HomeZajímavéJak chytré hostitelky používají v kuchyni prostředky z lékárny: od aspirinu po...

Jak chytré hostitelky používají v kuchyni prostředky z lékárny: od aspirinu po peroxid vodíku

V každé domácnosti se nachází nejběžnější domácí lékárnička s levnými prostředky.Málokdo však ví, že některé z těchto prostředků mohou sloužit jako výborní pomocníci v domácnosti.

Díky svým jedinečným vlastnostem jsou léčivé přípravky schopny zvládnout širokou škálu úkolů – od čištění povrchů až po aromatizování místností.Dnes se s vámi podělíme o užitečné způsoby využití peroxidu vodíku, aktivního uhlí a aspirinu v domácnosti.

Možnosti použití léků v domácnosti:.

Za prvé, obyčejný aspirin se ukáže jako nepostradatelný při odstraňování odolných skvrn z oblečení, jako je tráva nebo krev.Lze jej také přidávat do čisticích prostředků, aby se vany, umyvadla a další koupelnové vybavení leskly.V kombinaci s octem si aspirin účinně poradí i s ucpaným nádobím v kuchyni a koupelně.

Za druhé, aktivní uhlí se svou porézní strukturou je ideální pro vytváření přírodních aromat.Stačí na něj nakapat několik kapek esenciálního oleje – a dlouho si užívat příjemnou vůni.Dřevěné uhlí lze také použít k filtraci vody a v boji proti plísním a houbám.

Za třetí, peroxid vodíku bude vaším věrným pomocníkem při čištění různých povrchů.Můžete jej použít k odstranění zašlé mastnoty z nádobí, k odstranění skvrn z koberců, k odstranění vodního kamene a k ničení zárodků na prkénkách, nádobách a dalších předmětech.

Jak vidíte, jednoduché a cenově dostupné léky se v šikovných rukou promění v univerzální pomocníky v domácnosti.Používejte peroxid vodíku, aktivní uhlí a aspirin podle svého určení a váš domov bude vždy zářit čistotou, plný příjemných vůní!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten