HomeZajímavéJak ještě chytré hostitelky používají rýži: 11 důmyslných vychytávek pro domácnost a...

Jak ještě chytré hostitelky používají rýži: 11 důmyslných vychytávek pro domácnost a život

Rýže je produkt, který je téměř v každé domácnosti.Používáme ji především k přípravě různých pokrmů.Málokdo však ví, že rýže může být skutečným pomocníkem i při řešení mnoha domácích problémů.V tomto článku chceme čtenářům představit 11 jedinečných způsobů využití rýže, o kterých ne každý ví.

Tyto jednoduché, ale velmi účinné triky vám pomohou zvýšit komfort ve vaší domácnosti, ušetřit peníze za domácí chemii a dokonce zachránit vaše oblíbené pomůcky.Po přečtení tohoto materiálu se na rýži budete jen stěží znovu dívat jako na obyčejnou obilovinu na jídlo.Nechte se překvapit a vyzkoušejte to!

Za prvé, když nezralé ovoce vložíte do nádoby, přikryjete rýží a necháte v teple, rychle dozraje a rýže zabrání jeho plesnivění.

Za druhé, když dáte misku s rýží do skříně nebo na polici, můžete se zbavit nepříjemného zápachu z oblečení.Rýže skvěle pohlcuje přebytečnou vlhkost a cizí pachy.

Za třetí, pokud nářadí pokryjete rýží a budete je takto skladovat, můžete zabránit tomu, aby se na něm objevila rez.Rýže snižuje vlhkost a zabraňuje korozi, aby se předměty z kovu kazily.

Za čtvrté, voda po namočení rýže se skvěle hodí k zalévání pokojových rostlin – obsahuje mnoho užitečných stopových prvků a vitaminů.

Za páté, vložením několika zrnek rýže do solničky nebo pepřenky můžete zabránit tomu, aby sůl nebo pepř zvlhly a srazily se k sobě.

Za šesté, proměňte prošlou rýži v přírodní osvěžovač vzduchu – stačí do ní přidat esenciální olej.

Za sedmé, rýži lze použít ke snadné kontrole teploty oleje na pánvi před smažením.

Za osmé, přikrytím namočeného smartphonu rýží a jeho ponecháním po dobu čtyřiadvaceti hodin lze v mnoha případech předejít nákladným opravám.

Za deváté, průchodem rýže přes mlýnek na kávu jej můžete očistit od nečistot a zbytků kávy.

Za desáté, mletím rýže v mixéru můžete nabrousit jeho nože a vyčistit samotný přístroj od nečistot.

Za jedenácté, abyste snadno umyli vysoké vázy nebo láhve , stačí do nich nasypat rýži a mycí prostředek, přikrýt hrdlo dlaní a protřepat.

Jak vidíte, s tímto jednoduchým a cenově dostupným výrobkem si můžete usnadnit mnoho domácích prací!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten