HomeZajímavéJak ještě moudré hostitelky používají alobal: 13 lifehacků pro domácnost a kuchyni

Jak ještě moudré hostitelky používají alobal: 13 lifehacků pro domácnost a kuchyni

Hliníková fólie – úžasně všestranný a levný materiál, který v domácnosti najde nejrůznější využití.Ať už renovujete, vaříte, fotografujete nebo prostě jen uklízíte, tento cenově dostupný výrobek se vždycky mimořádně hodí.

Doporučujeme vám 15 kreativních lifehacků, které vám pomohou maximálně využít fólii a usnadní a zefektivní mnoho každodenních úkolů.

Za prvé, fólie pomůže ochránit nábytkové kování před barvou při renovaci.Stačí úchytky skříněk a další části obalit hliníkovým materiálem a zůstanou v perfektním stavu.

Za druhé, díky vodivým vlastnostem fólie ji lze použít jako improvizovaný vodič pro napájení různých zařízení.Lze ji například použít k ‚prodloužení‘ baterií AAA, pokud nemáte po ruce prstové baterie.

Za třetí, fólie bude vynikajícím prostředkem k broušení nůžek.Stačí zdvojený a ztrojený přeložený materiál několikrát přestřihnout a čepele se opět nabrousí.

Za čtvrté, pokud není k dispozici pravý trychtýř, lze podobné zařízení pro bezpečné přelévání tekutin vytvořit z fólie do nádob.

Za páté, fólie může také nahradit zátku lahve , pokud se původní ztratí nebo chybí.

Za šesté, zabalení potravin do fólie prodlouží jejich trvanlivost v chladničce a může také ochránit krabičku zápalek před vlhkostí.

Za sedmé, zmačkaný kousek fólie je vynikající při odstraňování rzi z potrubí a kohoutků a nahrazuje speciální kartáče.

Za osmé, vložíte-li mezi žehličku a plastový sáček fólii, můžete hermeticky uzavřít tento sáček , aniž byste znečistili topnou plochu žehličky.

Za deváté, fólie poslouží jako vynikající brusný prostředek pro rychlé čištění kuchyňského náčiní , jako jsou pánve a hrnce, od mastnoty a škváry.

Za desáté, omotání nohou těžkého nábytku fólií usnadní jeho přesun po koberci.

Za jedenácté, položením fólie na žehlicí prkno můžete výrazně urychlit proces žehlení , protože materiál bude odrážet teplo žehličky.

Dvanáctá, fólie může být použita k vytvoření rozpočtu reflektor pro začínající fotografy , kteří se chtějí naučit základy studiové fotografie.

Za třinácté, vyložení dna nádoby s barvou fólií výrazně usnadní její úklid, až budete hotovi.

Jak vidíte, hliníková fólie – je skutečně kouzelný materiál, který dokáže vyřešit mnoho domácích úkolů a usnadnit řadu věcí.Používejte tyto fígle a ušetříte peníze, čas i námahu, protože pro většinu domácích potřeb budete mít vždy po ruce užitečný kus alobalu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten