HomeZajímavéJak ještě šikovné hospodyňky používají aspirin v domácnosti: 10 užitečných tipů pro...

Jak ještě šikovné hospodyňky používají aspirin v domácnosti: 10 užitečných tipů pro domácnost a kuchyň

Kromě své přímé funkce se aspirin může hodit i při mnoha domácích pracích.Dokáže prodloužit čerstvost květin, odstranit skvrny od potu, bojovat proti lupům, odstranit ucpávky a poradit si s dalšími každodenními problémy.Pojďme se podívat na 10 užitečných situací, kdy se aspirin stále hodí!

Za prvé, aspirin pomůže při kousnutí hmyzem.Stačí tabletu potřít místo kousnutí a zmírní se zánět a svědění.

Za druhé, aspirin pomůže při zbavení se akné.Abyste pupínek vysušili, musíte rozdrtit tabletu a zředit ji vodou, přiložit ji na požadované místo na několik minut a smýt vodou a mýdlem.

Za třetí pomůže odstranit skvrny od potu na oblečení.Je nutné opakovat téměř stejné akce, to znamená rozpustit pár tablet v polovině sklenice vody, aplikovat několik hodin na skvrny a poté věc umýt.

Za čtvrté, aspirin pomůže s obnovením barvy vlasů.Máte světlé vlasy, ale voda je dělá slabými a matnými? Žádný problém, stačí rozpustit 8 tablet tohoto léku ve sklenici teplé vody, přetřít vlasy a nechat působit 10-15 minut, po uplynutí času masku opláchnout teplou vodou.

Za páté, aspirin pomůže s dlouhověkostí rostlin.Rozdrťte tabletu ve vodě a zalévejte s ní rostliny.Buďte si jisti, že tento postup jim zajistí dlouhou životnost.

Za šesté, k účinnému boji proti lupům lze použít aspirin.Rozdrťte 2 tablety a vytvořte homogenní konzistenci, nasypte do šamponu a jen umyjte pokožku hlavy.

Za sedmé, tento produkt pomůže odstranit ucpaný dřez.Musíte do něj vhodit pár tablet aspirinu a nalít do něj kyselinu octovou, napumpovat ho pístem a je hotovo.

Za osmé, aspirin pomáhá i při upevňování kytic.Za tímto účelem rozpusťte tabletu ve vodě, do které budete kytici vkládat; díky tomu budou květiny déle vypadat přítomně.

Za deváté ji lze použít k vyčištění vázy od nánosu.Než vyprázdníte vázu s kyticí, rozpusťte v ní jednu tabletu a po krátké době plak odpadne.

Za desáté, aspirin pomůže při čištění záchodové mísy.Rozpusťte v něm několik tablet a po 5 minutách ho spláchněte.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten