HomeZajímavéJak ještě zkušené hostitelky používají aktivní uhlí: 9 triků pro domácnost a...

Jak ještě zkušené hostitelky používají aktivní uhlí: 9 triků pro domácnost a kuchyni

Aktivní uhlí – je skutečně kouzelný materiál, který se může stát vaším nepostradatelným pomocníkem v mnoha různých oblastech života.Od řešení problémů v domácnosti až po péči o zdraví a krásu – vlastnosti této jedinečné látky jsou úžasné ve své rozmanitosti.

V dnešním světě, kde se do popředí dostává péče o životní prostředí a bezpečnost výrobků, se aktivní uhlí stává skutečnou záchranou pro ty, kteří usilují o udržitelný a uvědomělý životní styl.V tomto článku vám prozradíme 8 užitečných lifehacků, které vám pomohou podívat se na používání aktivního uhlí novým pohledem a učinit váš život pohodlnějším a šetrnějším k životnímu prostředí.

Za prvé, aktivní uhlí může být vaším spojencem v boji proti nepříjemným pachům.Pokud je v lednici nežádoucí vůně, umístěte na police tablety dřevěného uhlí a kousky žitného chleba; do konce dne se situace změní.

Za druhé, tento úžasný produkt lze použít k rozjasnění zubů.Přidejte drobky aktivního uhlí přímo na mokrý kartáček pod zubní pastu – účinně vybělí vaše zuby a váš úsměv bude vypadat zářivě.

Za třetí, aktivní uhlí může být vaší záchranou při čištění vzduchu v interiéru , kde probíhají renovační nebo malířské práce.Vložte nádobu s práškovým aktivním uhlím a to odfiltruje těkavé chemické sloučeniny, takže vzduch bude bezpečnější k dýchání.

Za čtvrté, tento univerzální výrobek může zlepšit růst rostlin a zabránit jejich plesnivění.Posypte půdu, ve které květina roste, práškem z aktivního uhlí a plíseň ji již nebude ohrožovat.

Za páté, aktivní uhlí může být skvělým řešením pro zamaskování škrábanců na tmavém nábytku.Potřete poškozené místo tabletou aktivního uhlí a stopy po škrábancích zmizí, čímž se nábytku vrátí jeho původní vzhled.

Za šesté, tento úžasný materiál může urychlit hojení hmyzího kousnutí.Připravte si směs kokosového oleje nebo vazelíny s drceným dřevěným uhlím a naneste ji na poraněné místo – zánět a svědění zmizí.

Za sedmé, aktivní uhlí může být vaším spojencem v boji proti akné.Maska s černým uhlím snižuje aktivitu kožního mazu, čistí ucpané póry a pomáhá zvládat akné pro zdravý a svěží vzhled.

Za osmé, tento úžasný produkt lze použít k prevenci plísní.Umístěte dřevěné uhlí do míst s vysokou vlhkostí a pravidelně větrejte místnost – tím zabráníte napadení stěn a dveří houbami a plísněmi.

Závěrem lze říci, že aktivní uhlí – je skutečně všestranným a ekologickým pomocníkem, který nám může usnadnit každodenní život.Používejte tyto jednoduché a cenově dostupné mucholapky a aktivní uhlí se stane vaším věrným společníkem v úsilí o udržitelný a uvědomělý životní styl v souladu s přírodou.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten