HomeZajímavéJak jinak používat kovové houbičky: 10 účinných způsobů pro kuchyň a domácnost

Jak jinak používat kovové houbičky: 10 účinných způsobů pro kuchyň a domácnost

Kovová flanelka neboli houbička, jak se jí také říká, je v domácnosti překvapivě užitečná věc.Tento zdánlivě jednoduchý předmět lze využít k řešení mnoha domácích problémů.V tomto článku jsme shromáždili 10 originálních způsobů, jak kovovou houbičku využít nejen v kuchyni, ale také v koupelně, při úklidu, opravách a v autě.

Za prvé, houba skvěle čistí pájecí žihadlo a ráfky kol vozu od různých nečistot.

Za druhé, kovová houbička pomůže zbavit se sazí na nádobí.Její tuhá struktura skvěle odstraňuje i ty nejodolnější nečistoty.Ne všechno nádobí však takové čištění vydrží, proto je třeba dávat pozor na křehké předměty.

Zatřetí, houba skvěle čistí linoleum od různých nečistot , včetně stop po botách.

Za čtvrté, aby se dřevěnému nábytku dodal starožitný efekt , namočí se houba na 24 hodin do octa a poté se dřevo otře.

Za páté, lze ji použít k obnovení původní bělosti tenisek a mokasínů s bílou podrážkou.

Za šesté, houba vyřeší problém ucpaných odtoků v koupelně.Stačí ji před koupáním vložit do odtoku a všechny vlasy a chlupy domácích zvířat zůstanou na kovovém povrchu houby.

Za sedmé, za jedenácté, před malováním použijte houbu k odstranění rzi z kovových povrchů.

Za osmé, houbu můžete použít k nabroušení tupých nůžek opakovaným stříháním.Po takovém postupu budou čepele nůžek mnohem ostřejší.

Za deváté, houby lze použít k zabránění vniknutí hlodavců do domu skrz škvíry a štěrbiny.Stačí ucpat všechny potenciální skuliny – malá zvířata se přes pevnou kovovou konstrukci dostanou jen obtížně.Pro jistotu můžete praskliny vyplnit také pěnovou houbou.

Za desáté, kovová houba je ideální pro přípravu povrchů na renovaci.Pokud v domě došel smirkový papír a stěny je třeba před malováním nebo tapetováním obrousit, postačí k tomu obyčejná kuchyňská houbička.

Jak vidíte, obyčejná kovová houbička může být velmi užitečná nejen v kuchyni.Využijte tipy nabízené v tomto článku a sami uvidíte, jak je všestranně využitelný!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten