HomeŽivotní stylJak odstranit zápach z pračky: 2 snadné způsoby - zápach zmizí beze...

Jak odstranit zápach z pračky: 2 snadné způsoby – zápach zmizí beze stopy

Někdy pračka začne vydávat nepříjemný zápach, který se může přenést na věci.K tomu by nikdy nemělo dojít.Existují přinejmenším dvě řešení tohoto problému, která nevyžadují mnoho námahy – vypořádat se se zápachem pomohou jednoduché prostředky, které jsou v každé domácnosti.

První možností je použití jedlé sody a octa.Je třeba vzít sklenici jedlé sody a nasypat ji do pračky a dvě sklenice octa je třeba nalít do přihrádky na prací prostředek.Poté se doporučuje spustit pračku v režimu horkého praní.To pomůže odstranit všechny nečistoty, které vydávají odpudivé pachy.Nezapomeňte po skončení praní nechat dvířka pračky chvíli otevřená.

Trocha citronové šťávy pomůže odstranit všechny nepříjemné pachy z pračky.

Foto: Arina Krasnikova/pexels.com.

Druhou možností je použití citronové šťávy.Budete potřebovat 150 ml této tekutiny.Je třeba ji nalít do dávkovače pračky a poté spustit prací cyklus v horkém režimu.Účinek citronové šťávy předčí všechna očekávání: veškeré nepříjemné pachy zmizí beze stopy, pračka získá svěží vůni.

Pravděpodobně jste nevěděli, že pračku můžete vyčistit pomocí pleny, ale je to velmi účinné a jednoduché.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten