HomeŽivotní stylJak otestovat klíčivost semen: 3 nejlepší způsoby

Jak otestovat klíčivost semen: 3 nejlepší způsoby

Před vysazením jakýchkoli semen pro sazenice nebo do volné půdy je důležité zkontrolovat jejich klíčivost.Odborníci nám poradí, jak na to.

Jednou z nejoblíbenějších metod testování klíčivosti semen je použití papíru nebo vaty.Stačí vzít malý talířek, položit na něj jeden z těchto materiálů a mírně jej navlhčit.Poté vložte semena, přikryjte je dalším papírem nebo vatou a odneste na teplé místo.Po třech až pěti dnech zbývá jen zkontrolovat výsledek.

Alternativně lze použít piliny.V tomto případě vezměte malou nádobu, nasypte do ní materiál a utěsněte jej.Je důležité, aby na dně sklenice vznikla vrstva silná několik centimetrů.Na ni nasypte semena a poté ji zasypte pilinami.Po třech dnech zkontrolujte výsledek.

Pokud jsou semena dobrá, začnou se výhonky objevovat bez problémů.

Foto: freepik/ru.freepik.com.

Odborníci označili použití vody za univerzální způsob testování semen.Stačí nasypat semínko do sklenice s tekutinou a nechat ho tam 24 hodin.Po uplynutí této doby vytáhněte ta semena, která zůstala na hladině.Mohou být použita ke svému účelu.Zbytek můžete jednoduše vyhodit.

Již dříve vyšlo najevo, proč mazaní pěstitelé dacha skupují citrony.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten