HomeZajímavéJak rychle otevřít neotevřenou sklenici: zapamatujte si tyto 3 osvědčené způsoby

Jak rychle otevřít neotevřenou sklenici: zapamatujte si tyto 3 osvědčené způsoby

Někdy se stane, že víčko na sklenici je nepoddajné a nelze ho otevřít běžnými metodami.To může být skutečný problém, zejména pokud se chcete opravdu dostat k obsahu sklenice.

Přesto existuje několik účinných metod, které vám pomohou vypořádat se s tvrdohlavým víčkem.Při dodržení určitých pokynů budete schopni otevřít i to nejzaseknutější víko bez větší námahy.

Za prvé, pokud nemůžete otevřít sklenici rukama, vezměte si obyčejnou kuchyňskou utěrku , nejlépe vlhkou.Přikryjte jí víčko a pokuste se jím co nejsilněji otočit proti směru hodinových ručiček.Utěrka zabrání tomu, aby vám ruce vyklouzly, a zajistí lepší úchop.

Za druhé můžete použít horkou vodu a ponořit do ní sklenici dnem vzhůru.Po několika minutách ji vyndejte, otřete a zkuste ji otevřít.Voda by neměla být teplejší než 60 stupňů.

Za třetí můžete vyzkoušet metodu s použitím nože.Otočte sklenici dnem vzhůru a pomocí tenké a ostré čepele nože (nebo šroubováku, otvíráku na konzervy či zaoblené části lžíce) jemně odklopte víčko od hrdla sklenice, aby se dovnitř dostal vzduch.Možná uslyšíte i charakteristický zvuk.Poté sklenici otočte zpět – nyní by se měla snadno otevřít.

Bez ohledu na zvolenou metodu je třeba dbát na to, abyste se nezranili nebo nepoškodili sklenici.Nejdůležitější je – nenechat se odradit a nevyvíjet nadměrné úsilí, aby nedošlo ke zkažení sklenice a jejího obsahu.S časem a trpělivostí se i ten nejtvrdohlavější poklop podvolí vašemu úsilí.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten