HomeZajímavéJak rychle vyčistit vanu: 6 způsobů s využitím lidových prostředků

Jak rychle vyčistit vanu: 6 způsobů s využitím lidových prostředků

Udržování čistoty koupelny je důležitou součástí údržby domácnosti.Zvláště pečlivou péči vyžaduje samotná vana, protože je denně v kontaktu s vodou, čisticími prostředky, kosmetikou.Časem se na jejím povrchu objevují rozvody, skvrny od rzi, vodní kámen.

Pro navrácení bělosti a lesku vany existuje mnoho účinných a bezpečných lidových prostředků.Podívejme se na 6 takových způsobů.

Za prvé, obyčejná sůl rozpuštěná ve vodě je účinným čisticím prostředkem do koupele.Stačí ji rozetřít po povrchu a po půl hodině opláchnout.

Za druhé, běžný prostředek na mytí nádobí bude také fungovat.Jednoduše jej naneste houbičkou na povrch vany.

Za třetí, směs bělidla, jedlé sody a vody má dobrý čisticí účinek.Používá se k ošetření koupele a po půl hodině se smyje vodou.

Za čtvrté je dobré očistit vanu od nečistot a rzi roztok kyseliny citronové.Je třeba jej nechat chvíli působit a poté opláchnout teplou vodou.

Za páté, roztok jedlé sody také pomáhá čistit vanu od nečistot a rzi.Hlavní je po ošetření důkladně opláchnout.

Za šesté pomůže zbavit se žlutých šmouh a skvrn směs aktivního uhlí a vody.Otřete s ní povrch a po půl hodině ji smyjte.

Pomocí jednoduchých přírodních ingrediencí, které jsou k dispozici v každé domácnosti, tak můžete udržovat vanu čistou a zbavit ji různých nečistot a skvrn.Hlavní je vybrat správný přípravek a správně ho používat.Vana pak potěší svou bělostí a zářivou čistotou.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten