HomeŽivotní stylJak rychle vydrhnout skvrnu z oblečení - nemusíte odcházet z večírku

Jak rychle vydrhnout skvrnu z oblečení – nemusíte odcházet z večírku

Na večírku se občas stane, že uděláte chybu – a tu už se na vaše krásné nové šaty maluje ošklivá skvrna.Co dělat – spěchat domů, abyste tu věc co nejdříve poslali do pračky?.

Nerozčilujte se – šaty můžete zachránit a dál se bavit.Pokud vaše šaty dostaly čaj, je nutné vzniklou skvrnu vyprat obyčejnou vodou.Jen je lepší to udělat ze spodní strany – aby se znečištění nerozšířilo na látku dál.Poté na toto místo na pět minut naneste tekuté mýdlo.Po vyprání zbytků přípravku se budete divit: po čaji nezůstane ani stopa.

I ten nejspořádanější člověk může mít na oblečení omáčku.

Foto: Ketut Subiyanto/pexels.com.

Trochu obtížnější – s červeným vínem.Takovou skvrnu je třeba ihned vysušit a poté zasypat jedlou sodou nebo solí.Pouze v žádném případě netřete prášek.Po 5 minutách sůl nebo jedlou sodu jemně setřeste.

Pokud je to možné, svlékněte šaty a postižené místo přelijte vařící vodou.Vše se vyčistí.Je však samozřejmě lepší oblečení vyprat při vysoké teplotě, pokud je to možné.

Stává se, že se na látku dostane krev – všichni se někdy můžeme poranit vidličkou nebo nožem.Pak se musíme smířit s tím, že se skvrna do konce nevyčistí – zůstane nažloutlá stopa.A všichni se ji budeme snažit co nejvíce skrýt.Krev je třeba seškrábnout nožem a pak ji postříkat na kus látky peroxidem vodíku.Po návratu z večírku šaty ihned vyperte v pračce.

Při šikovném přístupu lze z oblečení odstranit i žluté skvrny od deodorantu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten