HomeZajímavéJak se zbavit zápachu z druhé ruky na oblečení: 3 osvědčené způsoby

Jak se zbavit zápachu z druhé ruky na oblečení: 3 osvědčené způsoby

Při nákupu oblečení ze second handu nebo z obchodu s použitým zbožím se často setkáváme s nepříjemným zápachem formaldehydu.Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak se ho zbavit, a to pomocí šikovných prostředků, které jsou dostupné v každé kuchyni.

V tomto článku se podíváme na 3 účinné DIY postupy pro odstranění zápachu z oblečení pomocí octa, čpavku a mořské soli.Tyto bezpečné a levné metody vám pomohou navrátit svěžest a příjemnou vůni vašeho nového oblečení.

Mořská sůl plus aromatický olej.Vezměte 2 polévkové lžíce mořské soli, nejlépe hrubě mleté.Přidejte k ní několik kapek libovolného esenciálního oleje s příjemnou vůní – levandule, pomeranč, máta peprná apod.Vložte sůl spolu s věcmi do umyvadla nebo vany.Naplňte vše horkou vodou tak, aby zcela pokryla oblečení.Nechte ji 2-3 hodiny působit.Během této doby sůl pohltí přebytečné pachy a aromatický olej dodá oblečení příjemnou vůni.Po namočení oblečení opláchněte v čisté vodě a pověste je uschnout na vzduchu.

Ocet a jedlá soda.Tato metoda bude vyžadovat 100 ml octa, 50 gramů jedlé sody a 10 litrů horké vody.Nejprve v horké vodě rozpusťte jedlou sodu a ocet.Získáte mírně perlivý roztok bez zápachu.Ponořte do něj oblečení na 8 hodin nebo přes noc.Roztok s oblečením nechte při pokojové teplotě.Čím déle budou věci v roztoku, tím lépe se vsákne do tkaniny a neutralizuje nepříjemné pachy.Po uplynutí doby namáčení vyjměte oblečení a důkladně je opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili zbytky jedlé sody a octa.Poté oblečení vyperte jako obvykle s použitím prášku a vyvěste je, aby uschlo.

Čpavek.Vezměte 5% roztok amoniaku, asi 10 ml.Zřeďte jej v 5 litrech horké vody.Do roztoku ponořte přírodní tkaniny (bavlnu, len, vlnu) na 1 hodinu.U syntetických a směsových tkanin prodlužte dobu namáčení na 6 hodin.Po uplynutí požadované doby oblečení vyjměte, dobře opláchněte pod tekoucí vodou a vyperte jako obvykle s použitím prášku.Kadidlo je díky obsaženému amoniaku účinné při odstraňování nepříjemných pachů.

Nyní tedy máte 3 snadné a bezpečné způsoby, jak se zbavit zápachu z druhé ruky na vašich věcech.Cenově dostupné domácí ingredience v kombinaci s vodou odvedou účinnou práci.Využijte naše šikovné triky a vaše oblečení ze second handu bude zářit novými barvami!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten