HomeZajímavéJak si rychle poradit se špínou a vodním kamenem: 7 tipů pro...

Jak si rychle poradit se špínou a vodním kamenem: 7 tipů pro mytí nádobí

Mytí nádobí nepatří pro mnoho lidí k nejpříjemnějším činnostem.S pomocí nestandardních a kreativních přístupů však lze tuto nudnou povinnost proměnit v zajímavý a dokonce vzrušující proces.V tomto článku vám povíme o sedmi originálních způsobech, jak mytí nádobí zrychlit a zefektivnit.

Tyto neobvyklé, ale praktické lifehacky, které vám usnadní život, vám pomohou co nejlépe využít běžné kuchyňské nářadí a předměty v domácnosti.

Zaprvé, kartáček na zuby je skvělý na čištění úzkých štěrbin a těžko přístupných míst na nádobí.Kartáček jednoduše napěňte a znečištěná místa důkladně opláchněte.

Zadruhé můžete použít bramborové slupky k odstranění mastnoty a nečistot tak, že jimi nádobí jednoduše potřete.A dužina z brambor pomůže vyčistit zažloutlou křišťálovou soupravu – je třeba jí nádobí potřít.

Za třetí ocet pomáhá v boji proti vodnímu kameni v konvici a dalším nádobí.V konvici musíte převařit roztok vody a octa a poté vyčistit stěny od usazenin.

Za čtvrté, jedlá soda účinně odstraňuje nečistoty z nádobí.K mytí můžete použít roztok jedlé sody nebo znečištěné nádobí namočit do horké vody s jedlou sodou.

Za páté, používejte pravidlo jedné mýdlové houby – myjte nádobí, dokud houba pění, a pak si dejte přestávku.To pomůže rozdělit velký úkol na části.

Za šesté můžete vyvařit nádobí ve vodě , abyste odstranili saze a zašlou špínu.Po několika minutách vaření bude nádobí čisté.

Za sedmé, k mytí drobných předmětů v myčce používejte síťový sáček na prádlo – neztratí se.

Existuje tedy mnoho způsobů, jak zrychlit a zefektivnit mytí nádobí.Hlavní je být kreativní a nápaditý!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten