HomeŽivotní stylJak vrátit měkkost povlečení: 5 tipů zkušených hostesek, díky kterým bude vaše...

Jak vrátit měkkost povlečení: 5 tipů zkušených hostesek, díky kterým bude vaše postel opět pohodlná

Spaní na měkkém a hebkém povlečení je velmi příjemné, ale bohužel časem ztrácí ložní prádlo svou původní měkkost a stává se tuhým a drsným.K vyřešení tohoto problému stačí dodržovat základní pravidla praní.Než pošlete povlečení do pračky, mělo by se na dvě hodiny namočit do roztoku teplé vody a půl šálku jedlé sody.

Dalším způsobem je vložit šálek jedlé sody přímo do pračky a přidat půl šálku octa.Pak můžete spustit praní bez prášku nebo gelu.Hlavní je, aby se jedlá soda a ocet dobře vymáchaly.

Povlečení je nejlepší sušit venku – na slunci a čerstvém vzduchu bude jemnější a voňavější.

Foto: Freepik/Freepik.com.

Zkušené hospodyňky při praní ložního prádla vkládají do pračky několik tenisových míčků: ‚šlehají‘ látku a nedovolí jí zdrsnět.Další rada – nepřetěžujte pračku prádlem, jinak prostěradla a peřiny jednoduše nemají dostatek prostoru pro řádné vyprání.

Velmi důležité je sušit ložní prádlo na čerstvém vzduchu, na přímém slunečním světle: to pomáhá zachovat měkkost tkaniny a naplňuje ji svěžestí a příjemnými vůněmi.

Mimochodem, některé věci se nedoporučuje prát v pračce: mohou způsobit poruchu techniky.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten