HomeZajímavéJak vrátit měkkost vašemu ložnímu prádlu: 8 tipů od chytrých a šetrných...

Jak vrátit měkkost vašemu ložnímu prádlu: 8 tipů od chytrých a šetrných hostitelek

Ložní prádlo může časem ztratit svou původní měkkost a příjemnost na dotek.Tento proces však lze zastavit a někdy i zvrátit, pokud o povlečení správně pečujete.

V tomto výběru se s vámi podělíme o časem prověřené a tisíci hostesek vyzkoušené životabudiče pro péči o prádlo, které vrátí vašemu povlečení pružnost a hedvábnost.Není to důležité jen pro pohodlí.Vždyť měkké ložní prádlo vydrží mnohem déle nové a zachová si svůj původní vzhled a tvar.

Nejprve je nejlepší povlečení před praním předem namočit.Pomůže to odstranit nečistoty, které způsobují tuhost tkaniny.Namočte prádlo na několik hodin do roztoku teplé vody s půl šálkem jedlé sody.

Za druhé, směs jedlé sody a octa funguje dobře.Společně smyjí veškerou špínu a usazeniny z vláken.Stačí při praní dát do bubnu místo prášku jedlou sodu.

Za třetí, přidání šálku bílého octa do pračky během posledního máchání také pomůže obnovit měkkost.Odstraní zbytky chemických látek, které tkaninu ztužují.

Za čtvrté, někdy je příčinou nedostatečná doba praní.Prodlužte délku cyklu tak, aby se prostěradla dobře vyprala.

Za páté, nepřetěžujte pračku , jinak se věci nevyperou správně.Prádlo perte v malých dávkách.

Za šesté, pro ‚našlehání‘ tkaniny můžete do pračky spolu s prádlem vložit tenisové míčky.Díky tomu bude povlečení nadýchané.

Za sedmé vysušte prostěradla na čerstvém vzduchu.Slunce a vítr udrží látku měkkou.

Za osmé, kupujte kvalitní prádlo z přírodních tkanin.Při správné péči bude časem jen měkčí.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten