HomeŽivotní stylJak vybrat mop na podlahu - nejlepší možnosti

Jak vybrat mop na podlahu – nejlepší možnosti

Pryč jsou doby, kdy hospodyňky musely podlahy čistit ručně a trpěly poté bolestmi zad.Dnes to zvládnete pomocí šikovného mopu a vynaložíte na to mnohem méně času a námahy.Hlavní je vybrat si správný mop, který vyhovuje vašim potřebám.

Obvykle se prodává společně s kbelíkem, který usnadňuje ždímání.Takový model je dobrý jako savý, ale zde si s drobnými nečistotami poradí špatně.Pokud navíc není po každém použití důkladně vysušen, může se na něm vytvořit plíseň.

– Nejlepší volba pro dlaždice a linoleum.Houbový válec rychle absorbuje nečistoty a vodu a nezůstávají po něm louže.Jen nezapomeňte častěji měnit trysku a před použitím namočte mop do horké vody.A ještě jedna věc: po použití by měl být houbový váleček dobře vysušený.

Houba nebo mop by měly být po použití důkladně vysušeny.

Foto: Polina Tankilevitch/Pexels.com.

je považován za univerzální volbu – je vhodný téměř na všechny povrchy.Zvláště výhodné je, že rohože z mikrovlákna lze dokonale prát v pračce.

je vybavena topným tělesem i nádržkou na vodu: proces čištění probíhá pomocí páry, což znamená, že lze odstranit i ty nejodolnější nečistoty.Během procesu čištění pára nahromaděné nečistoty změkčí a poté je tryska zachytí.

Nejmodernějším nástrojem je.Vysává nečistoty a dávkuje tekutinu jen podle potřeby, takže se nemusíte obávat louží.Má však nevýhodu – elektrický mop si neporadí se špínou v rozích místnosti.

Věděli jste, že francouzské hospodyňky dávají na mop sůl? Mají k tomu dobrý důvod.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten