HomeZajímavéJak využít staré CD disky: 8 užitečných lifehacků pro domácnost a skladování

Jak využít staré CD disky: 8 užitečných lifehacků pro domácnost a skladování

Dnes už si málokdo vzpomene na existenci kompaktních disků – veškerá hudba, filmy i software už jsou dávno digitální.Mnozí lidé však stále mají rozsáhlé sbírky disků, na které se na policích práší.Přitom ze starých kompaktních disků lze vytvořit originální interiérové prvky, užitečné předměty do domácnosti nebo je dokonce využít na zahradě! Co může být lepšího než vdechnout nový život zdánlivě nepotřebnému harampádí?

Nespěchejte však s vyhozením své sbírky – disky lze totiž proměnit v originální interiérové prvky nebo užitečné předměty do domácnosti.Podívejme se na nejzajímavější nápady na využití CD disků, které vám umožní podívat se na tyto rarity digitálního věku novým pohledem a najít jim důstojné místo ve vaší domácnosti.

Zaprvé, z cédéček lze snadno vyrobit neobvyklou lampu – stačí disky slepit do tvaru a otvory provléknout girlandu.Zabere to jen velmi málo času.

Za druhé, disky zdobené aplikacemi, stuhami nebo jen namalované by byly skvělé držáky na horké nápoje.

Za třetí, spojením disků drátem skrz otvory můžete vytvořit stylový dekorativní závěs.

Začtvrté, nalepením malých kousků disků na různé povrchy můžete vytvořit efektní hologramovou mozaiku.Kousky můžete dokonce nalepit na límec košile, čímž vytvoříte originální a brilantní ozdobu kusu oblečení.

Za páté, s pomocí 7 disků je šikovný stojánek na psací potřeby sestaven za pár minut – je třeba je částečně rozřezat a zasunout do sebe.

Za šesté, kompaktní disky jsou užitečné pro výrobu originálních nástěnných hodin libovolného designu – stačí mít fantazii!

Za sedmé, zavěšením disků na zahradě můžete účinně odhánět ptáky pomocí třpytivých povrchů, aby vám nevyklovali úrodu.

Za osmé, nalepením kousků CD na kouli z papírmašé vytvoříte veselou diskokouli , která ozdobí místnost.

Jak vidíte, pro staré disky můžete najít zajímavé a užitečné využití!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten