HomeŽivotní stylJak zachránit zahradu v zimě: nedělejte tyto chyby

Jak zachránit zahradu v zimě: nedělejte tyto chyby

Někdy jsou zahrádkáři v péči o rostliny příliš horliví a používají známé, ale ne vždy osvědčené metody, což může mít pro zahradu katastrofální následky.

Pro zdárný růst ovocných stromů je nutné jim poskytnout náležitou péči nejen v teplém období, ale i v zimě.V chladném období stromy přecházejí do klidového režimu, ale to neznamená, že nevyžadují ochranu.Důležité je chovat se rozumně.

Manipulace s ovocnými stromy by měla být provedena před nástupem silných mrazů.

Foto: ArnicaBackstrom/pixabay.com.

Pravděpodobně jste již slyšeli o praxi prošlapávání sněhu kolem kmenů stromů.Mnoho lidí se domnívá, že tato metoda chrání kořeny před mrazem a udržuje v nich vlhkost, ale ve skutečnosti může způsobit více škody než užitku.Tento postup vytváří tlak na kořenovou zónu, což může způsobit poškození kořenů a oslabit celkový zdravotní stav stromu.Namísto ušlapávání sněhu kolem stromů v zimě se doporučuje ponechat jej neporušený, aby poskytoval dostatečnou izolaci a ochranu kořenovému systému.

Poslední manipulace s ovocnými stromy by se měly provádět před nástupem silných mrazů.Správná péče zahrnuje očištění kmenů a spodních větví od suchého listí a jiných nečistot, antiseptické ošetření stromů a obalení kmenů různými materiály, aby se zabránilo poškození slunečním úpalem, větrem a činností zvířat.

Dříve agronom jmenoval nejlepší zimní hnojivo pro pokojové rostliny.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten