HomeZajímavéJak zbavit ručníky zatuchlého zápachu: dva tipy zkušených hostitelek

Jak zbavit ručníky zatuchlého zápachu: dva tipy zkušených hostitelek

Zima je právem považována za nejnáročnější roční období na praní prádla.Vždyť v chladném podnebí a při častých deštích nebo sněžení mokré prádlo jednoduše nestihne přirozeně uschnout.A pokud oblečení nebo ručníky zůstanou dlouho mokré, jejich vlákna začnou nepříjemně zapáchat.Jak takovému vzniku zabránit? Existuje několik účinných triků.

Kvůli chladnému zimnímu počasí prádlo, zejména silné bavlněné ručníky, po vyprání schne velmi dlouho.A dlouhé mokro vede k nepříjemnému zápachu uvnitř vláken tkaniny.

Abyste tomu předešli, měli byste věnovat zvláštní pozornost sušení ručníků po použití, aniž byste je nechali vlhké.Pravidelné sušení venku pomůže zabránit zesílení zápachu.

Za prvé můžete během praní přidat do pračky sodu bikarbonu a bílý ocet , které dezinfikují prádlo i samotné spotřebiče a udržují zápach na uzdě.Bohužel jedlou sodu nelze použít ve všech pračkách, takže postačí pouze ocet.

Za druhé pomůže namočení ručníků na 48 hodin do směsi vody a octa před vyvěšením k sušení venku.Pomůže to zbavit se nepříjemných pachů.Místo octa zde lze použít také jedlou sodu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten