Home Životní styl Jak získat silný a svěží kopr na zeleninu: 3 triky zkušených zelinářů

Jak získat silný a svěží kopr na zeleninu: 3 triky zkušených zelinářů

0

Ne všem zahrádkářům se podaří vypěstovat kopr tak, aby nebyl vytahaný, ale bujný a svěží.Často nepomáhá ani pravidelné přikrmování a zalévání.Zkušení zahradníci se podělili o několik tajemství pěstování této voňavé bylinky.

V první řadě je třeba vybrat správná semena.Pro získání svěží zeleně jsou vhodné pouze bujné druhy.Proto při nákupu nezapomeňte hledat toto slovo na obalu v popisu.

Kromě toho kopr potřebuje správnou zálivku.Měla by být stálá, ale ne příliš vydatná.Ideální schéma je dvakrát denně, ráno a večer.Večerní zálivka by se neměla vynechávat, protože koprová zeleň roste v noci.Pokud zaléváte pouze večer, měli byste na metr čtvereční výsadby nalít 20 litrů vody.

Každé čtyři dny přidejte do zavlažovací vody jednu polévkovou lžíci 10% amoniaku.Jedná se nejen o lehké dusíkaté hnojivo, ale také o prostředek proti škůdcům.

Kopr potřebuje také pravidelné kosení.

Foto: cookie_studio/freepik.com.

Abyste získali silný a nadýchaný kopr, měli byste ho také pravidelně stříhat zahradnickými nůžkami.Provádějte to, když kopr vyroste do výšky 10-15 cm.

Pokud dodržíte všechny výše uvedené podmínky, budete mít vždy silný a bujný kopr na zeleninu, píše zenový kanál ‚Zelené příběhy‘.

Již dříve bylo uvedeno, jak jednou provždy zasadit kopr do zeleninové zahrady, aby rostl a každým rokem byl jen bujnější.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version