HomeZajímavéJak zkušené hostesky perou pléd: několik důležitých úprav s pračkou

Jak zkušené hostesky perou pléd: několik důležitých úprav s pračkou

Měkký a nadýchaný pléd – není jen detailem domácího interiéru, ale skutečným zdrojem útulnosti a pohodlí.Hřejivé teplo vycházející z jeho objetí dokáže vytvořit atmosféru uvolnění a něhy.Zachovat nedotčenou hebkost a krásu oblíbeného plédu – však není snadný úkol.

Aby byl váš textilní společník co nejdéle spokojený, je důležité dodržovat při jeho praní určitá pravidla.

Nejprve si pečlivě prostudujte doporučení výrobce uvedená na štítku výrobku.Budou vám spolehlivým pomocníkem při výběru optimálního režimu a teploty praní pro daný typ tkaniny.

Za druhé, náplň pračky nesmí překročit 4,5 kg suchého prádla.Příliš objemný a těžký pléd byste se neměli snažit do bubnu vtěsnat, protože by mohlo dojít k poškození techniky.

Za třetí, upřednostněte tekuté prací prostředky přidáním přímo do bubnu stroje.Tím zajistíte rovnoměrné rozložení pracího prostředku po celém povrchu výrobku.

Za čtvrté nezapomeňte použít kondicionér na prádlo.Bude klíčem k tomu, aby váš pléd zůstal po vyprání měkký a nadýchaný.

Za páté, zvolte jemný režim s teplotou nejvýše 30-40 stupňů Celsia a mírné odstřeďování s maximálně 500 otáčkami za minutu.Vyhněte se prudkému odstřeďování, abyste zabránili deformaci výrobku.

Za šesté, po vyprání vysušte pléd jemným položením na rovný povrch.Nesušte ho na věšáku ani v sušičce, protože by to mohlo způsobit ztrátu tvaru a sražení materiálu.

Dodržováním těchto jednoduchých pravidel prodloužíte životnost svého oblíbeného plédu a budete si moci užívat jeho měkkost a hřejivost po mnoho dalších let.Ať je každý večer strávený v náručí tohoto útulného textilního společníka skutečně pohodlný a uvolňující.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten