HomeZajímavéJak zkušení zahradníci odrazují škůdce: vysázejte tyto 4 rostliny, které nenávidí hmyz

Jak zkušení zahradníci odrazují škůdce: vysázejte tyto 4 rostliny, které nenávidí hmyz

Nic nezkazí letní dovolenou tak jako otravní hmyzí škůdci.Komáři, mouchy, blechy a další hmyz vás nejen obtěžují svými štípanci, ale mohou také přenášet různé nemoci.Není snadné je zahnat chemickými repelenty a mnoho lidí se bojí takové prostředky používat.

Existuje však přirozený a bezpečný způsob, jak se nezvaných hostů na svém pozemku zbavit – dacha rostliny s ostrou vůní.

Zaprvé, levandule dodá vašemu domovu nejen jedinečnou vůni, ale také účinně odpuzuje komáry, mouchy a blechy.Dejte si ji všude do květináčů.

Za druhé, v blízkosti místa k sezení zasaďte vázy s kořeněnou bazalkou.Její vůně zaručeně zažene komáry a mušky, a pokud chcete, můžete listy použít i ke kulinářským účelům.

Do třetice vysazujte aksamitníky podél cest a vedle růží.Jejich voňavé květy nejen zkrášlí zahradu, ale také odpuzují komáry, svilušky a chrání růže před mšicemi.

Za čtvrté, umístěte kytice chryzantém v domě poblíž pohovek a postelí – pomůže vám to zbavit se blech a štěnic.

Za páté můžete vyluhovat listy bazalky, máty nebo jiných kořeněných bylinek ve vroucí vodě a tímto roztokem postříkat nábytek a okna – hmyzu se štiplavý zápach nebude líbit.

Při dodržení těchto jednoduchých doporučení budete moci vytvořit na svém zahradním pozemku i v domě skutečnou voňavou bariéru pro různé parazity.Už se nebudete muset bát kousnutí ani používat škodlivé chemické látky.Užijte si příjemnou dovolenou v přírodě obklopeni voňavými rostlinami!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten