HomeZajímavéK čemu jsou ještě dobré kancelářské sponky: 8 užitečných lifehacků pro domácnost

K čemu jsou ještě dobré kancelářské sponky: 8 užitečných lifehacků pro domácnost

Kancelářské sponky jsou pravděpodobně nejběžnější kancelářské potřeby, které má doslova každý.Obvykle je používáme jen k sešívání listů papíru.Ve skutečnosti však mají kancelářské sponky mnohem více funkcí!

V tomto článku jsme shromáždili 8 nejneobvyklejších a nejužitečnějších lifehacků s kancelářskými sponkami, které se vám budou hodit v nejrůznějších situacích.Tyto jednoduché a cenově dostupné předměty vám pomohou vyřešit mnoho problémů v domácnosti.

Zaprvé, kancelářská sponka vám umožní snadno a úhledně otevřít obálky , aniž byste poškodili jejich obsah.

Za druhé, kancelářská sponka vám pomůže rychle odstranit jádřinec z třešně.Stačí sponku na papír zapíchnout do třešně, trochu s ní zatočit, zaháknout jádřinec a vytáhnout ho.

Za třetí, sponku na papír lze proměnit v klíčenku.Sponkou je třeba provléknout klíč a sponku zaháknout za kroužek na klíči.Tak se klíče neztratí.

Za čtvrté, sponka na papír je vhodná pro uzavírání balíčků koření a dalších sypkých potravin.Stačí stisknout okraj balíčku pomocí kancelářské sponky a balíček se pevně uzavře.

Za páté, kancelářská sponka vám umožní snadno upevnit náramek na zápěstí jednou rukou.

Za šesté, kancelářskou sponku můžete použít jako záložku do knihy.Pokud chcete, můžete ji i ozdobit, například uvázáním mašle na vrchol.

Za sedmé, sponka na papír je skvělá na čištění hřebenu nebo hřebínku od zamotaných vlasů.Stačí vlasy zaháknout za háček sponky na papír.

Za osmé, zip na tašce můžete upevnit sponkou, aby se náhodou nerozvázal.

Jak vidíte, tak jednoduchý a dostupný předmět, jako je kancelářská sponka, se stává univerzálním pomocníkem v každodenním životě.Nahrazuje mnoho jiných přístrojů nebo zařízení.Zkuste použít tyto fígle – jistě oceníte pohodlí a praktičnost kancelářské sponky v každodenním životě.A ušetříte spoustu peněz za různé pomůcky!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten