HomeŽivotní stylK čemu zkušené hospodyňky používají rostlinný olej při praní prádla: budete se...

K čemu zkušené hospodyňky používají rostlinný olej při praní prádla: budete se divit

Někdy se zdá, že je nemožné vrátit starým kuchyňským utěrkám jejich původní vzhled a zbavit je nepříjemného zápachu.Zkušené hospodyňky jsou však jiného názoru.Problém pomůže vyřešit roztok s rostlinným olejem.

Chcete-li vyprat staré utěrky, připravte si roztok z mýdla, rostlinného oleje a sody.Do osmi litrů horké vody je třeba přidat asi 20 gramů sody, dvě polévkové lžíce oleje a jednu kostku mýdla, kterou se předtím vyplatí rozetřít na struhadle.Složky superprostředku zbývá jen důkladně promíchat a vložit do něj špinavé prádlo na 8-10 hodin.

Po výše uvedené době je třeba věci dobře vymáchat, vyžehlit a poté vyprat v pračce s práškem.Po výše uvedeném postupu bude prádlo jako nové.

Dříve zkušené hospodyňky vyprávěly, jak odstraňují vodní kámen z konvice.Lidový prostředek, který zachrání nádobí i spotřebiče.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten