HomeŽivotní stylKdo by neměl používat tmavé barvy v interiéru - 3 varování: řekněte...

Kdo by neměl používat tmavé barvy v interiéru – 3 varování: řekněte ne ponuré estetice

Tmavé odstíny v interiérech mohou vypadat velmi atraktivně – zejména na propagačních fotografiích.Nespěchejte s volbou tmavé ponuré barvy.Než se pro ni rozhodnete, ujistěte se, že ve vašem případě neexistují žádné kontraindikace.

Pokud například bydlíte v malém bytě se stísněnými místnostmi, neměli byste experimentovat s tmavými povrchovými úpravami.Ponurá estetika zvýší pocit stísněnosti, budete mít pocit, že na vás stěny a strop tlačí ze všech stran.Tato možnost není vhodná pro ty, kteří mají sklony k depresím.

Pro domácí je lepší zvolit pro svůj domov světlý design.

Foto: Pixabay/pexels.com.

Je lepší zvolit pozitivní barvy, které vás naladí na životní náladu.Tmavé barvy působí tísnivě a zhoršují nezdravý stav.A konečně, je lepší odmítnout ponurý design hospodyněk.

Pokud trávíte doma hodně času, tmavý interiér vás rychle omrzí: je dobré se obdivovat na obrázku, ale neustále existovat v tomto designu nemůžete – chcete něco světlejšího a pohodlnějšího.

Pokud chcete interiér osvěžit – použijte metody amerických designérů.

 

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten