HomeŽivotní stylKolik bude stát dovolená v Gruzii po obnovení letecké dopravy: ceny nejsou...

Kolik bude stát dovolená v Gruzii po obnovení letecké dopravy: ceny nejsou příjemné

Zcela nedávno ruský prezident zrušil výnos z roku 2019 o omezení přímého leteckého spojení s Gruzií.Dovolená v republice však od té doby stihla výrazně podražit.Rika Asaturyan, autorka blogu pro cestovní kanceláře ‚OK, book‘ a ředitelka společnosti 2trip, nám prozradila, kolik bude Rusy stát dovolená v této zemi.

V rozhovoru s redakcí ‚A teď pozor!‘ odborník poznamenal, že první lety Moskva-Tbilisi mohou být zahájeny již příští týden.Plánují se také odlety ze Samary a Kazaně.

Nicméně ještě před obnovením přímých letů byla poptávka po dovolené v Gruzii mezi Rusy poměrně vysoká.Většinou naši krajané do země cestovali přes Jerevan a Horní Lars.V souladu s tím se nyní, kdy již neexistují žádná omezení, příliv turistů do republiky ještě zvýší.

Kolik bude stát dovolená v Gruzii po obnovení letecké dopravy: ceny nejsou příjemné.

Foto: Konstantin Kokoškin/Global Look Press.

Zároveň je obtížné předpovědět přesné náklady na dovolenou v Gruzii.Jak uvádí odborník, dostupnost zájezdů bude záviset na cenách letenek.S jistotou však můžeme říci, že nízké ceny nebudou.

‚Levné letenky nečekejme, letecká doprava v naší zemi dlouhodobě zdražuje a ke zlevnění není důvod.Pokud jde o náklady na ubytovací zařízení, ty se kvůli prudce zvýšené poptávce také zvýší,‘ domnívá se Asaturyan.

Podle tazatele nyní cena za týdenní odpočinek v červnu v tříhvězdičkovém hotelu v Tbilisi začíná na 20 000 rublech.Za komfortnější podmínky si proto budete muset připlatit mnohem více.Například oblíbený pětihvězdičkový hotel Stamba ubytovává hosty na týden za 200 000 rublů.

Mezitím nám ministerstvo dopravy sdělilo, kolik přímých letů bude do Gruzie létat.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten