HomeŽivotní stylKomáři a pakomáři budou střílet z okna - nastříkejte si tento přípravek...

Komáři a pakomáři budou střílet z okna – nastříkejte si tento přípravek přímo na kůži

Vypořádat se s útokem různého hmyzu, včetně komárů a pakomárů, můžete nejen s pomocí sprejů z obchodu.Výbornou alternativou k těmto prostředkům bude roztok vanilinu.Odborníci prozradili, jak jej připravit.

K přípravě roztoku, který odpuzuje komáry a pakomáry, budete potřebovat pouze dvě přísady.Bude třeba vzít asi 150 mililitrů vody a jeden gram vanilinu.Samotné složky je třeba smíchat v samostatné nádobě a poté aplikovat přímo na pokožku.

Je nesmírně důležité nezaměňovat vanilin a vanilkový cukr.Druhý přípravek bude působit jako návnada na hmyz, zdůrazňuje portál MOS-SMI.

Prostředek bude účinný zejména při chození ven.Lze jej však použít i v domácnosti.Účinek vanilkové vody můžete posílit hřebíčkem nebo skořicí.

Dříve odborníci jmenovali jednoduchý lidový prostředek, který vás zbaví jakéhokoli zápachu, který není horší než osvěžovače vzduchu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten