HomeZajímavéLékaři vyjmenovali potraviny, které byste neměli zapíjet kávou

Lékaři vyjmenovali potraviny, které byste neměli zapíjet kávou

Káva je oblíbeným nápojem milionů lidí.Zdálo by se, že co může být příjemnějšího než vychutnat si šálek voňavé kávy v kombinaci s chutnou snídaní? Ukazuje se však, že ne všechna jídla by se měla tímto tonizujícím nápojem zapíjet.A tady je důvod.

Za prvé , prudká změna teploty z horkého nápoje na studené jídlo může vyvolat gastritidu nebo dokonce vředy.Proto je lepší takové kombinace odmítnout.

Za druhé se zdržte pití kávy společně s tvarohovými pokrmy: nákypy, tvarohovými plackami a palačinkami.Kofein a třísloviny budou narušovat vstřebávání vápníku, a to může vést k problémům s kostmi a zuby.

Za třetí , nekombinujte kávu s lahůdkovými rybami, zejména s kaviárem.Kvůli stejným tříslovinám nebudete mít prospěch z cenných minerálů a vitaminů.

V zájmu zachování zdraví se tedy nedoporučuje zapíjet kávu mléčnými a rybími výrobky, stejně jako studenými pokrmy.Dávejte na sebe pozor a vychutnávejte si pouze svá oblíbená jídla!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten