HomeŽivotní stylLepší než jakýkoli filtr: tyto 3 rostliny vyčistí vzduch ve vašem bytě...

Lepší než jakýkoli filtr: tyto 3 rostliny vyčistí vzduch ve vašem bytě během chvilky – stačí je koupit a zapomenout

Zdraví a pohoda každého člověka často závisí na vzduchu v bytě.Nejen pomocí speciálních filtrů je však možné ho učinit mnohem svěžejším.Odborníci jmenovali tři rostliny, které dokáží vyčistit vzduch ještě lépe než drahá ventilace.

V první řadě stojí za to podívat se na aloe vera.Tato rostlina nevyžaduje téměř žádnou péči a navíc dokáže účinně čistit vzduch od různých nečistot.Mnozí se dokonce domnívají, že má uklidňující účinky.

Podobné vlastnosti má i dracéna.Má však závažnou nevýhodu.Její šťáva může být nebezpečná pro domácí zvířata.Proto je lepší umístit rostlinu na místa, kam se domácí zvířata nedostanou.

Dracénu je nejlépe umístit do odlehlých koutů místnosti.

Foto: Manfred Bail/http://imagebroker.com/Global Look Press.

Chlorophytum dokáže čistit vzduch od různých virů a také ničit molekuly acetonu a olova.Kromě toho má rostlina vlastnost uchovávat vlhkost ve svých listech.V době, kdy ji chlorofytum uvolňuje do prostředí, působí také jako zvlhčovač vzduchu.

Tři rostliny, které krásně kvetou a nevyžadují žádnou údržbu, byly jmenovány již dříve.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten