HomeŽivotní stylLidový herbicid zničí všechny plevele a škůdce najednou: metoda pro líné zahrádkáře

Lidový herbicid zničí všechny plevele a škůdce najednou: metoda pro líné zahrádkáře

Plevele v zeleninové zahradě se můžete zbavit pomocí lidových prostředků, aniž byste použili herbicidy, které otravují půdu.Zkušení dačičtí pěstitelé už dávno plevel nevyorávají a k jeho ničení používají směs kuchyňské soli a octa.

Po jednom ošetření se zbavíte i těžko zlikvidovatelných plevelů s rozvětvenými kořeny a současně s plevelem zahubíte i některé škůdce.

Ocet rychle proniká do kořenů a tkání rostlin a způsobuje jejich rychlé odumření, zatímco sůl poskytuje dlouhodobý účinek.Po ošetření bude plocha bez nežádoucích plevelů po dobu tří let.

Do skleněné nádoby nalijte jeden litr stolního (9%) octa, přidejte jednu polévkovou lžíci jemné soli a půl lžičky prostředku na mytí nádobí.

Tekutinu dobře protřepejte, dokud se částečky soli nerozpustí, a nalijte ji do rozprašovače.Zavlažte plevel a snažte se smočit všechny listy, radí zenový kanál ‚O Fazendě.Venkovský život‘.

Dříve se zahrádkáři dozvěděli, jakou rostlinu lze vysadit, aby se zbavili plevele.

Lidový herbicid zničí všechny plevele a škůdce najednou: metoda líného zahradníka.

Foto: snímek obrazovky zenového kanálu ‚O Fazendě.Venkovský život‘.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten