HomeZajímavéMléko z pánve 'neutíká': pomůže vám jeden oblíbený kuchyňský předmět

Mléko z pánve ‚neutíká‘: pomůže vám jeden oblíbený kuchyňský předmět

Vaření mléčných pokrmů, zejména kaší, vyžaduje zvýšenou pozornost.Přece jen se vyplatí trochu rozptýlit, protože vařící mléko může utéct a připálit se a zanechat stopy na vařiči.Existuje však jednoduchý a užitečný lifehack, který vám umožní se tomuto problému vyhnout.

Aby se mléko při vaření nevylilo z hrnce, používají zkušené hospodyňky tento trik.Přes hrnec položí dřevěnou špachtli nebo lžíci.Když se mléko vaří a pěna začne stoupat, opře se o tuto překážku a klesne zpět dolů.

Takto špachtle funguje jako zátka , která brání mléku, aby se dostalo mimo nádobu.Tím odpadá nutnost neustále hlídat hrnec a můžete se v klidu věnovat jiným činnostem v kuchyni.

Tento lifehack je vhodný nejen pro mléko, ale i pro jiné tekutiny, které mají tendenci prudce vřít a pěnit – například pro vývary při vaření polévky.

Stojí tedy za to si toto jednoduché a pohodlné řešení při vaření zapamatovat.Pomůže vám vařit klidněji a vyhnete se nepříjemnému úklidu rozlitého mléka nebo vývaru z varné desky.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten