HomeZajímavéMnoho hospodyněk pečuje o sazenice rajčat nesprávně: pamatujte na tyto 4 rady

Mnoho hospodyněk pečuje o sazenice rajčat nesprávně: pamatujte na tyto 4 rady

Pěstování zdravých a silných sazenic rajčat – klíč k bohaté a chutné úrodě v budoucnu.Mnoho zahrádkářů se však v této fázi setkává s problémy a sazenice hynou kvůli nedodržení jednoduchých, ale důležitých pravidel péče.

Zkušení zahradníci se podělí o osvědčená tajemství, která pomohou vypěstovat silné sazenice a zajistit jejich příznivý vývoj.Při dodržování těchto jednoduchých doporučení je každý zahrádkář odsouzen k úspěchu při pěstování zdravých sazenic rajčat.

Za prvé, jednou z častých chyb zahrádkářů je přílišné zalévání sazenic.Nadměrné množství vláhy může způsobit odumření zdravých sazenic, způsobit různé choroby a oslabit rostliny.

Za druhé, optimální teplota pro sazenice rajčat je teplota vzduchu mezi +18 a +24 stupni Celsia.Při dodržení tohoto teplotního režimu se sazenice budou cítit příjemně a bez stresu.

Za třetí, nádoby se sazenicemi rajčat by měly být umístěny na dobře osvětleném místě , kde bude na sazenice dopadat sluneční světlo alespoň 7-8 hodin denně.To jim poskytne potřebné množství světla pro správný růst a vývoj.

Za čtvrté, až sazenice rajčat dosáhnou výšky přibližně 12 cm, lze je přesadit do jednotlivých nádob a poté do volné půdy nebo skleníku pro další růst a plodnost.

Díky těmto jednoduchým doporučením budete moci vypěstovat silné a zdravé sazenice rajčat, které budou zárukou bohaté úrody v budoucnu.Pokud poskytnete sazenicím dostatek světla, optimální teplotu a správnou zálivku, vyhnete se častým chybám a získáte chutná a šťavnatá rajčata!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten