HomeZajímavéMnoho hospodyněk stále neumývá okna správně: pamatujte na těchto 7 důležitých pravidel...

Mnoho hospodyněk stále neumývá okna správně: pamatujte na těchto 7 důležitých pravidel pro mytí

Dokonale čistá okna jsou nejen příjemná na pohled, ale také vytvářejí v místnosti pocit útulnosti a svěžesti.I zkušené hospodyňky se však při mytí oken občas dopouštějí běžných chyb, které mohou celý výsledek zkazit.Difuzní látky, žmolky, pot – to vše může zmařit snahu o navození čistoty.

Aby vaše okna zářila bezchybným leskem, je důležité znát několik jednoduchých pravidel a dodržovat je.Pak bude proces mytí oken snadný a příjemný a výsledek potěší svou dokonalostí.

Nejprve dodržujte správné pořadí mytí oken: začněte s rámy, poté přejděte na parapet a teprve poté pokračujte ke sklům.Opačné pořadí nevyhnutelně povede ke vzniku šmouh a šmouh.

Za druhé nezapomeňte důkladně vyčistit rám a parapet okna.Zanedbání tohoto kroku způsobí, že se nově umytá okna rychle zašpiní od větru a prachu.

Za třetí nikdy nemyjte okna za slunečného dne.Působení jasných paprsků způsobí rychlé odpařování vlhkosti a zanechá šmouhy a zaschlé zbytky mycího prostředku, které bude třeba opakovaně odstraňovat.

Za čtvrté při čištění vnitřní a vnější strany okna změňte směr pohybu rukou.To vám pomůže snadno identifikovat místa, kde zůstaly šmouhy, a rychle je odstranit.

Za páté pravidelně měňte vodu na mytí oken.Špinavá voda pouze rozmazává nečistoty na povrchu a neodvádí dobrou práci při čištění.

Za šesté , nepoužívejte k otírání oken froté ručníky – zanechávají žmolky, které rychle shromažďují nečistoty.

Sedmý , nestříkejte mycí prostředek přímo na sklo, protože by vznikly šmouhy.Lepší je nanést jej na houbičku a poté zbytky vydrhnout gumovou škrabkou.

Dodržováním těchto jednoduchých rad dosáhnete dokonalé čistoty oken bez větší námahy.Neopakujte časté chyby, které mohou vaši usilovnou práci zmařit.Okna – jsou zrcadlem vašeho domova, a proto je důležité, aby zářila dokonalým leskem a působila útulně a svěže.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten