HomeZajímavéMoli na vaše oblečení navždy zapomenou: přidejte do svého šatníku repelent proti...

Moli na vaše oblečení navždy zapomenou: přidejte do svého šatníku repelent proti hmyzu

Tento problém zná každá hospodyňka – moli ve skříni, kteří dokáží zničit vaše oblíbené oblečení během několika týdnů.

Chcete-li se zbavit otravného hmyzu a předejít tomu budoucímu, musíte se důkladně připravit.Postupujte podle těchto pokynů a vaše šatní skříň bude v bezpečí.

Nejprve začněte s generálním úklidem místnosti, ve které se nachází vaše šatní skříň.Umyjte okna, otřete radiátory, vyperte záclony a koberce.Jemný prach a nečistoty jsou pro šíření molů ideálním prostředím.

Za druhé pečlivě zkontrolujte obsah skříně.Vše, co vykazuje malé dírky nebo nažloutlé skvrny, je třeba vyprat při vysoké teplotě nebo odnést do čistírny.

Za třetí, vyčistěte a vydezinfikujte vnitřek skříně.K tomu je vhodný octový roztok nebo speciální přípravky.Před opětovným uložením oděvů nezapomeňte dobře vyvětrat.

Za čtvrté odstraňte všechny zdroje vlhkosti – plíseň a vysoká vlhkost také podporují množení molů.Skříňku uchovávejte na suchém a větraném místě.

Za páté věci pravidelně větrejte a setřásejte z nich prach.Špinavé oblečení by nemělo být v sousedství čistého.

Doporučuje se také umístit do šatníku aromatické rostliny s ostrým zápachem, které odpuzují moly.Výbornými přírodními odpuzovači jsou bobkový list, tymián, levandule, rozmarýn nebo cedrové hobliny.Jednoduše je umístěte na police vedle svých věcí.

Dodržováním těchto jednoduchých rad se molů zbavíte jednou provždy.Pravidelná údržba šatníku a používání přírodních produktů prodlouží životnost vašeho oblíbeného oblečení a obuvi na dlouhá léta.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten