HomeŽivotní stylNa pozemku nebudou žádní škůdci: 3 snadné způsoby, jak se zbavit roztočů...

Na pozemku nebudou žádní škůdci: 3 snadné způsoby, jak se zbavit roztočů na dače

Roztoči jsou často přenašeči závažných onemocnění, proto je obzvláště důležité zbavit se jich v průběhu celé sezóny.Obyvatelé dači jmenovali tři způsoby, po kterých nebudou na pozemku žádní škůdci.

Nejjednodušším způsobem je banální úklid.Bude stačit pravidelně sekat trávu a také odstraňovat suchou vegetaci z pozemku.Poté škůdci ztratí svůj ‚úkryt‘ a jednoduše uhynou na teplo.

Druhá metoda je mnohem radikálnější.Pozemek je třeba ošetřit speciálními chemickými přípravky, které škodlivý hmyz hubí.Při použití prostředků je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, zdůrazňují ‚Belnovosti‘.

Jako nejšetrnější k životnímu prostředí byla jmenována metoda, která spočívá v přilákání zvířat, která se živí klíšťaty, na pozemek.Patří sem ježci, ptáci a ještěrky.To si vyžádá umístění speciálních krmítek v dané oblasti.

Dříve byly jmenovány dva zabijácké nálevy proti mšicím.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten